Avaleht / Uudised

Tööminutid: kuidas tervena töötada?

Värskes Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu Euroopa Töötervishoiu ja Tööohutuse Agentuuri poolt käima lükatud kampaaniast ning sellest, kuidas võiksid Eestis inimesed vaatamata eale püsida töötades tervena.

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) alustab aprillist uut kahe aastast kampaaniat „Tervislikud töökohad sõltumata east“. Eestis alustame kampaaniaga juba 28. aprillil. Päeval, mil tähistatakse ülemaailmset töötervishoiu ja tööohutuse päeva.

Miks sellist kampaaniat läbi viiakse? Eesmärgiks on tähelepanu pöörata töötervishoiule, rõhutada tervisekontrolli tähtsust ning eelkõige sellele, kuidas tervena vananeda tööelu algusest saadik.

Tööinspektsiooni viimaste aastate järelevalve tulemused näitavad selgelt, et Eesti ettevõtetes on probleemiks tervisekontrolli korraldus. Kuid lisaks on murettekitav, et kasvutrendi näitab juhtumite arv, kus töötaja sureb töökohal äkitselt terviserikke tagajärjel. Selline juhtum ei ole seaduse mõistes vaadeldav tööõnnetusena, kuid mõnel puhul oleks saanud siiski seda ennetada töötaja õigeaegse tervisekontrolli suunamisega.

Kahtlemata ei aita tervisekontrolli korraldamine tööandja poolt alati vältida tervisekahjustuse teket, kuid võimaldab kiiremini avastada tööga seotud terviseriske. Töötajate, töökeskkonnaspetsialisti ja töötervishoiuarsti koostöö tulemusel saab igas ettevõttes kavandada abinõud töötate tervisekahjustuse või selle süvenemise vältimiseks.

Tervislike töökohtade kampaania raames on Tööinspektsioon kavandanud tervisekontrolli ja töötervishoiuga üldiselt seotud info jagamist ning teavitusürituste läbiviimist koostöös töötervishoiuarstidega. Juba aprillis toimuvad tasuta teabepäevad üle Eesti – täpsemat ürituste toimumise aja ja koha kohta on võimalik leida ka tööelu portaalist.

Kuidas, aga võiks tervisekontrolli korraldamine muutuda paremaks ning mida saaksid selleks ära teha erinevad osapooled kuula värskest Tööminutite saatest.

Tervislikku töötamist!

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Thiago Felipe Festa

 

Tagasi
Tööminutid: kuidas tervena töötada?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks