Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon alustab tööaastat uue peadirektori Ain Noormägi juhtimisel

02.01.2013
2. jaanuaril tööd alustanud uue peadirektori Ain Noormägi juhtimisel on Tööinspektsioonil kavas lähiaastatel tegeleda põhjalikult nelja tegevussuunaga: alaealiste ja noorte töö, uued töötajad töökohal, töötamine ehitusel, töö- ja puhkeajast kinnipidamine.
 
„Uued töötajad on suurimas ohugrupis: ligi kolmandik rasketest tööõnnetustest juhtub esimesel aastal uue tööandja juures. Ehitus on riskialdis ala, kus püütakse teha tööd kiiresti ja odavalt, kuid ohutuse osas on teadlikkus sageli madal,” selgitas peadirektor Ain Noormägi.
Probleemi tõsidust näitab mullu oktoobris toimunud õnnetus: pinnasevaringus hukkus 22aastane kraavitööline, kes oli ametis esimest päeva. Kaevendis olid jäetud täitmata elementaarsed ohutusnõuded, mille tagajärjeks oli noormehe surm.
 
2013. aasta esimesel tööpäeval Tööinspektsiooni peadirektorina ametisse asunud Noormägi kavatseb edasi arendada Tööinspektsiooni nõustamistegevust, et seeläbi ennetada tööõnnetusi ja muuta tööelu paremaks. „Samas on oluline jätkata nõudlikku suhtumist tööandjatesse, kes peavad tagama ohutu töökeskkonna,” rõhutas Noormägi. „Vigu võib teha, kuid ainult originaalseid. Korduvat pahatahtlikku rikkumist ei saa tolereerida. Kui ettevõte rikub pidevalt seadusi, siis tuleb teda ka karistada.”
Ain Noormägi on sündinud 14. juulil 1956. aastal Tartus. Ta on lõpetanud cum laude nii Tallinna Tehnikaülikooli elektriinseneri eriala kui ka Eesti Maaülikooli ökonomisti eriala. Noormägi on juhtinud 25 aastat erinevaid ettevõtteid, viimati juhatas ta mõõtevahenditega tegelevat AS-i Metrosert.

Aastail 2001–2003 läbis Noormägi Norras rahvusvahelise audiitori pädevuskoolituse, et hinnata ettevõtete juhtimissüsteeme kvaliteedi, keskkonna, töökeskkonna ning tööohutuse vallas. „Olen osalenud ligi 60 Eesti ettevõtte auditeerimisel ja seetõttu oman ülevaadet headest tavadest nii töösuhete kui töökeskkonna alal,” kinnitas Noormägi.
Tööinspektsiooni eelmine peadirektor Katrin Kaarma töötas avalikus teenistuses ligi 20 aastat, sealhulgas 1. jaanuarist 2007 kuni 31. augustini 2012 Tööinspektsiooni peadirektorina. Arstiharidusega Kaarma otsustas Tööinspektsioonist lahkuda, kuna soovis jätkata arstina.
 
Lisainfo:
Evelin Kivimaa,
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
Tel: 626 9403, 5699 2324
Evelin.Kivimaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 
Tagasi
Tööinspektsioon alustab tööaastat uue peadirektori Ain Noormägi juhtimisel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks