Avaleht / Uudised

Algatati üleeuroopaline kampaania, et edendada kestlikku töötamist ja tervena vananemist

18.04.2016


Euroopa Komisjon ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur algatasid täna Brüsselis koostöös ELi eesistujariigi Hollandiga kaheaastase kogu Euroopat hõlmava kampaania:„Tervislikud töökohad igale vanusele”, mis on maailma suurim kampaania selles valdkonnas. Kampaaniaga peetakse silmas tööjõu vananemist ja keskendutakse kestlikule töötamisele, töökoha ohutusele ja töötajate tervisele. See on õigeaegne meeldetuletus selle kohta, et tänased noored töötajad on tulevased vanemaealised töötajad.

Kampaania keskendub nii Euroopa avaliku sektori kui ka erasektori ettevõtjatele ning vajadusele edendada säästvat töötamist ja tervena vananemist alates tööelu algusest. Sellega kaitstakse töötajate tervist enne ja pärast pensioniiga ning ühtlasi ka organisatsioonide tootlikkust.

Kampaanial on neli eesmärki:

  • edendada säästvat töötamist ja tervena vananemist alates tööelu algusest;
  • rõhutada riskiennetuse tähtsust kogu tööelu jooksul;
  • abistada tööandjaid ja töötajaid (sh väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes), pakkudes neile teavet ja vahendeid, et täita tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid, võttes arvesse tööjõu vananemist;
  • hõlbustada teabe ja heade tavade vahetamist.

Kampaania põhineb Euroopa Parlamendi projektil „Ohutum ja tervislikum töö igas eas”, mida korraldab EU-OSHA, ning EU-OSHA erinevatel aruannetel töötervishoiu ja tööohutuse kohta seoses tööjõu vananemisega. Uue kampaania osana annab EU-OSHA välja ka tööohutuse ja töötervishoiu e-juhendi, milles võetakse arve tööjõu vananemist.

Eestis avatakse kampaania 28. aprillil.

Lisateave

Allikas: EU-OSHA

Tagasi
Algatati üleeuroopaline kampaania, et edendada kestlikku töötamist ja tervena vananemist
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks