Avaleht / Uudised

Kas tööleping saab aeguda?

31.12.2012
Tööinspektsiooni pöördus kodanik, kes naasis pärast lapsehoolduspuhkuse lõppu tööle, kuid tööandja andis talle uue töölepingu, millega oli määratud ka katseaeg. Oma teguviisi põhjendas tööandja väitega, et vana tööleping oli aegunud. Kas tööleping aga üldse saab aeguda? 

Tööleping iseenesest ei aegu. Küll aga võib muutuda näiteks seadusemuudatuse tõttu kehtetuks töölepingus kokkulepitud tingimus, sest see on vastuolus uue regulatsiooniga. 

Töötajal on kehtiv tööleping ka pärast lapsehoolduspuhkust ning leping kehtib nendel tingimustel, milles on kokku lepitud enne lapsehoolduspuhkusele minekut. Töölepingus kokkulepitud tingimusi saab muuta vaid poolte kokkuleppel. Kui töötaja ja tööandja said kokkuleppele uue töölepingu tingimustes ja allkirjastasid selle, siis kehtib leping kokkulepitud, uutel tingimustel.  

Kui tööandja soov oli töötajat pärast pikka lapsehoolduspuhkust taas proovile panna (katseaeg) ja seetõttu eksitas ta töötajat uut lepingut sõlmima, siis ei ole aga tööandja töötaja suhtes kindlasti heauskselt käitunud.  

Veelkord tasub meelde tuletada, et enne kui lepingule alla kirjutada, tuleb see hoolega läbi lugeda ja kui kõigest päris täpselt aru ei saa, peaks küsima nõu.  
Autor: Marika Liiv, Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist

Allikas: Tööinspektsioon 
Tagasi
Kas tööleping saab aeguda?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks