Avaleht / Uudised

Tööminutid: töökeskkonnaga seotud tegevused

05.04.2016


Aprillikuu esimeses Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu töökeskkonnaga seonduvatest tegevustest, mis aitavad ohutumalt töötada ning säästa tervist.

Kevad on just paras aeg vaadata nii tööandja kui ka iga töötegija poolt üle töökeskkonnaga seotud tegevused ning läbi mõelda ja vajadusel üle küsida, kas midagi on veel tegemata või kas annaks midagi teisiti või paremini teha, et tervis töötamisest kahjustada ei saaks.

Alustuseks oleks paslik küsida, kas keegi üldse seoses töökeskkonnaga midagi teeb ning kuidas toimub ettevõttes sisekontroll? Kui peaks selguma, et ettevõttes töökeskkonna korraldamisega keegi ei tegelegi tuleb ettevõtte/asutuse juhil leida aeg võtta lahti töötervishoiu ja tööohutuse seadus ning läbi mõelda, millised seaduses ja selle juurde kuuluvates määrustes nimetatud tegevused puudutavad just selle ettevõtte tegevusi.

Eelkõige tuleks endalt üle küsida:

  • kas ettevõttes on määratud töökeskkonnaspetsialist või töökeskkonnavolink, kui ettevõttes on rohkem kui 10 töötajat;
  • kas koostatud on riskianalüüs;
  • kas mõningate ohutegurite hindamine nõuab töökeskkonna mõõdistusi;
  • mida on tarvis töökorralduses muuta riskianalüüsis välja toodud ohuteguritest lähutvalt;
  • kas teostatud on sisekontroll veendumaks, et ettevõttes täidetakse ohutusnõudeid lähtuvalt koostatud tegevuskavast?

Hea töökeskkonna saavutamiseks ning töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmiseks ei piisa ainult tööandja initsiatiivist või töötaja tahtest, alati on oluline koostöö ja kaasamine. Kuid kõik need tegevused on suunatud töövõime säilitamisele ning tööõnnetuste ja kutsehaigestumiste ärahoidmisele.

Kõikidest tegevustest täpsemalt kuula lisaks värskest Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Robert Linder

  •  

 

 

Tagasi
Tööminutid: töökeskkonnaga seotud tegevused
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks