Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötaja sõltuvused ja tööandja roll nendega tegelemisel

15.03.2016


14. märtsi Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirketori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu töötaja sõltuvustest ja tööandja rollist nendega toime tulemisel.

Ühelt poolt on töötaja tervisega seotud mured delikaatsed isikuandmed, mille kohta tööandja infot küsida ei tohi. Teisalt aga võib töötaja terviseprobleem, sh sõltuvused mõjutada olulisel määral töö tegemist või tekitada ohu töökeskkonnas ning seega võib tööandjal tekkida õigustatud huvi teada, et töötajal on sõltuvushäire.

Edasi tekib küsimus, et mis tööandja selle teadmisega peale hakkab? Kui töötaja on talle oma oskuste ja teadmistega väga oluline, siis ta kas pigistab silma kinni ja lubab konkreetsele töötajale teatud erandeid (näiteks lepib, et töötaja käib tunnis kolm korda väljas suitsetamas) või otsustab, et see häirib tööprotsessi tervikuna ning seega teeb töötajale hoiatuse ja kui töötaja ei võta midagi ette, et olukorda parandada, siis ütleb töölepingu erakorraliselt üles.

Siiski on tööandjal ka kolmas võimalus: aidata ja toetada töötajat sõltuvusest vabanemisel ehk käituda töötaja suhtes lojaalselt ja teha kõik endast olenev, et töösuhe ei lõppeks. Kahtlemata peab siis ka töötaja andma endast parima, et oma probleemidega toime tulla.

Eesti tööandjad on praktikas rakendanud erinevaid meetmeid. Täpsemalt tööandjate praktikatest erinevate sõltuvustega toime tulemisest saab kuulata Tööminutite saatest.  

Allikas: Raadio Kuku

Tagasi
Tööminutid: töötaja sõltuvused ja tööandja roll nendega tegelemisel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks