Avaleht / Uudised

Tööminutid: töökeskkonna olukorrast

08.03.2016


Käesoleva nädala Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu olukorrast töökeskkonnas Põhjalikumaid kokkuvõtteid teeb Töönspektsioon 2015. aastast 9. märtsil.

Selle aasta esimestel kuudel on paraku juhtunud jälle mitmed surmaga lõppenud tööõnnetused. Kindlasti saanuks vähemalt mõnda neist ära hoida, kui tööandja aga ka töötaja ise oleksid olnud töökeskkonna nõuete täitmisel hoolsamad. Seetõttu on eriti tähtis nii tööandja kui ka töötaja pilgu läbi vaadatuna tähelepanu pöörata järgmistele töökeskkonna aspektidele:

  • töökoht tuleb kujundada uue töötaja jaoks sobivaks. Uuele töötajale tuleb rõhutada, et vaid tema ise saab kujundada endale sobivaima töökoha. Seda tuleks töötajale ka õpetada;
  • töötaja ei tohi ka karta küsida endale töökoha kujundamist endale sobivaks.
  • töövahendeid valides tuleb samuti arvestada uue töötaja eripäradega ning vahendid talle sobivaks häälestada.
  • esialgu on toodangu kvantiteedist tähtsam töötsükli omandamine ja kvaliteet. Alles seejärel saab mõelda töötamise kiiruse tõstmisele.
  • töörõivas peab olema sobiv;
  • ära ei tohi unustada ega alahinnata vajadust saata töötaja tervisekontrolli. Tööandja peab suunama töötervishoiuarsti juurde tervisekontrolli iga uue töötaja, kelle tervist võib töö käigus mõjutada töökeskkonna ohutegur või töö laad. Tööandjal on kohustus järgida töötervishoiuarsti otsust;  
  • isikukaitsevahend peab sobima konkreetsele töötajale. Isikukaitsevahendit väljastades tuleb silmas pidada, et see sobiks kasutajale ja kindlatesse tööoludesse;
  • uus töötaja on esimesest päevast alates ettevõtte täieõiguslik töötaja nagu kõik teisedki;
  • ära ei tohi uunustada ka juhendamist ja väljaõpet. Ka töötaja peaks endalt küsima, kas teda on piisavalt juhendatud, et ta oskab kasutada ohutuid töövõtteid.

Täpsemalt saab kõikidest ennetus- ja ohutusmeetmetest teada värskest Tööminutite saatest. Ohutut töötamist!

Allikas: Kuku raadio

 

 

 

Tagasi
Tööminutid: töökeskkonna olukorrast
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks