Avaleht / Uudised

Tööminutid: välislähetuse päevaraha maksmine

26.01.2016


Värskes Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve alal Meeli Miidla-Vanatalu välilähetuse päevarahade maksmisest.

Sellest aastast tõusis välislähetuste maksuvaba päevaraha määr seniselt 32 eurolt 50 eurole. See aga ei tähenda, et tööandja peab nüüd kohe kõigile töötajatele iga välislähetuse korral kindlasti 50 eurot päevas maksma.

Välislähetuse päevaraha alammäär on jätkuvalt 22,37 eurot päevas. Seda, kas maksta töötajale välislähetusse minekul päevaraha lubatud alammääras või maksuvabas ülemmääras või hoopis rohkem, otsustab iga tööandja ise, kuid välislähetusse saadetav töötaja peab sellest kindlasti teadlik olema enne lähetusse minekut.

Päevara maksmiseks on aga veel üks oluline tingimus. Lähetuse sihtkoht peab asuma vähemalt 50 kilomeetri kaugusel asula piirist, kus paikneb töö tegemise koht ehk see töötamise koht, mis on nimetatud töötaja töölepingus. Kui lähetuse sihtkoht on lähemal, siis päevaraha maksma ei pea, aga kui tööandja seda siiski teeb, tuleb tal arvestada, et välislähetuse piirmäära ületava osa pealt tuleb maksta maksud nagu töötasult. Tegemist on käesolevast aastast jõustunud tulumaksuseaduse muudatusega.

Üldjuhul on töötajal välislähetusse minnes õigus saada lähetuse päevaraha iga päeva eest. Probleem võib tekkida aga lähetusse mineku ja lähetusest naasmise päevaga, eriti kui näiteks lennuk hilineb või tekivad muud takistused.

Kõigest täpsemalt saab teada, kui kuulata eile eetris olnud Tööminutite saadet.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Ove Topfer

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töölähetusest.

Tagasi
Tööminutid: välislähetuse päevaraha maksmine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks