Avaleht / Uudised

Tööandjate konverents Tuulelohe lend 2016 lahkab sisserände mõju Eesti majandusele

20.01.2016


Tööandjate aastakonverents Tuulelohe lend 2016 keskendub sisserändele ja sellele, kuidas erinevad stsenaariumid mõjutavad Eesti konkurentsivõimet. 2. märtsil toimuval konverentsil alapealkirjaga “Welcome to Estonia? Sisserändest paanikavabalt.” arutlevad selle üle nii teadlased, ettevõtjad, poliitikud kui ka sisserändajad ise, ilma tabude ja paanikata.

„Ajal, mil kogu Euroopa püüab pagulaskriisiga toime tulla, on Eesti saanud küllalt vaikselt ja rahulikult seda kõrvalt vaadata – meile ei taha keegi tulla. Miks? On see hea või halb? Pagulased on aga vaid väike osa suuremast rahvastiku ja tööjõu problemaatikast,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees, ettevõtja Jüri Käo.

Käo sõnul väheneb tööealiste inimeste arv Eestis pöördumatult ning enam pead liiva alla peita ei saa.

„Praeguse rahvastikuga me riiki kaua ülal pidada ja meie kõigi heaolu suurendada ei suuda. Mingi hetk, ja see hetk saabub üsna pea, peame oma piire senisest rohkem avama neile, kes võiksid siin töötada ja väärtust luua. Kuid juhitud tööränne ja piiride avamine ei ole üks ja sama,“ lisas Käo. „Eesti mõjukaima tööandjaid ühendava organisatsioonina ja sotsiaalpartnerina tunnetame vastutust see oluline, ehkki valus teema tõstatada.“

Konverentsil otsitakse muuhulgas vastuseid küsimustele: Keda me siia tegelikult vajame? Kuidas me nad üles leiame? Miks inimesed üldse peaksid tahtma Eestisse tulla? Oma kogemusi ja õppetunde välistööjõuga jagavad Swedbanki Balti panganduse juht Priit Perens, ISSi juht Madis Kase ja G4S juht Priit Sarapuu.

Kuidas on olla välismaalasena Eestis? Oma loo räägivad IT talent Carlos Johnson, vabakutseline ajakirjanik Stuart Garlick ja Venemaa kodanikuaktivist Jevgenia Tširikova.

Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Raul Eamets räägib tööjõu sisserändest ja tööjõu vajadusest Eesti majanduse kontekstis. Meie hoiakute mõju majandusele analüüsib Teleporti omanik Sten Tamkivi, kultuurimõjude üle arutleb ajaloolane ja mõjukas ühiskonategelane David Vseviov.

Õpime teiste riikide kogemusest. Dublini majandus- ja sotsiaaluuringute instituudi teadur Merike Darmody räägib, mida on Iirimaa immigratsioonist võitnud ja mida kaotanud. Kuidas Uus-Meremaa endale vajalikke töötajaid ääremaale meelitab, kõneleb sealne immigratsionispetsialist Jeannie Melville.

Valitsuserakondade debatis küsib Kristen Michalilt (Reformierakond), Margus Tsahknalt (IRL) ja Jevgeni Ossinovskilt (SDE) teravaid küsimusi Märt Treier, kes püüab jälile saada poliitikute tegelikule probleemile sisserände teemas. Avaettekande peab peaminister Taavi Rõivas.

Vaata lisaks ja tutvu programmiga: www.tuulelohe.ee

Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit

Tagasi
Tööandjate konverents Tuulelohe lend 2016 lahkab sisserände mõju Eesti majandusele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks