Avaleht / Uudised

Hea tava juhend kroonilisi haigusi põdevate töötajate tervislike töötingimuste edendamiseks

18.12.2012Käesolev hea tava juhend on mõeldud peamiselt tööandjatele ja juhtidele, kes seisavad silmitsi väljakutsetega ja võimalustega olla abiks kroonilisi haigusi põdevatele töötajatele, toetades neid tööd jätkama; või aidata neid pärast eemalolekut tagasi tööle naasta. Paljud väljakujunenud kroonilise haigusega töötajad annavad väärtusliku panuse Euroopa tööturul, seda ei tohiks jätta tähelepanuta.

Euroopa ettevõtetele suunatud kampaania raames levitatakse hea tava juhiseid, et veenda ettevõtteid neid integreerima oma tervise ja personalistrateegiasse.

Tervist edendavate töökohtade projekti rahastab EL ja selle eesmärk on aidata kaasa tõhusa tööstrateegia kujunemisele ettevõtetes, et hoida tööl ja julgustada tööle tagasi pöörduma krooniliselt haigeid töötajaid. Laiaulatuslik töötervishoiu juhtimine ja edendamine (WHP) pakub tõhusaid ettepanekuid, ühendades individuaalsed ja organisatsioonilised meetmed krooniliste haigustega töötajate toetamiseks. Lõpptulemusena toob see kaasa parema elukvaliteedi ja sujuvama töö ning paranevad sotsiaalsed ja majanduslikud tulemused. Seda Preventi algatust koordineerib ENWHP sekretariaat. Prevent on Tööohutuse ja Töötervishoiu Instituut ja  asub Brüsselis.

Euroopa tervist edendavate töökohtade võrgustik on mitteametlik riiklike tööohutuse ja töötervishoiu instituutide, rahvatervise, tervise edendamise ja sotsiaalkindlustuse asutuste võrgustik.

Praktiline juhend ja muud kasulikku infot leiad siit

Allikas: Euroopa tervist edendavate töökohtade võrgustik (Europan Network for Workplace Health Promotion – ENWHP)

Tagasi
Hea tava juhend kroonilisi haigusi põdevate töötajate tervislike töötingimuste edendamiseks
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks