Avaleht / Uudised

Tööminutid: koolituskulude kokkulepe

20.10.2015


Värsketes Tööminutites rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu koolituskulude kokkuleppest töötaja ja tööandja vahel.

Töölepingu seadus näeb tööandjale ühe kohustusena ette tagada töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kanda koolituskulud ja maksta koolituse ajal keskmist töötasu.

Siiski on rida koolitusi, mille läbimine ei ole ainult tööandja huvides, vaid tähendab ka töötajale endale olulist väärtuse tõusu tööturul ehk koolitus ei ole vaid tööandja tegevusalaga seotud, vaid omandatud teadmistega saab minna ka teiste tööandjate juurde tööle.

Sõltuvalt koolituse sisust, pikkusest ja asukohast, võib selle maksumus olla märkimisväärne. Seega juhul, kui koolitus ei toimu ainult tööandja huvides ning sellega seotud kulu on suur, võib tööandja teha töötajale ettepaneku koolituskulude kokkuleppe sõlmimiseks.

Koolituskulude hüvitamise kokkulepe võimaldab kokku leppida, et pärast koolituse läbimist töötab töötaja tööandja juures teatud aja ning kui tööleping peaks lõppema enne selle siduvusaja lõppu, maksab töötaja kinni koolituskulu proportsionaalselt siduvusaja lõpuni jäänud ajaga.

Koolituskulude hüvitamise kokkulepe on vajalik ja põhjendatud näiteks koolituse korral, mille tulemusel töötaja omandab uue kutsekvalifikatsiooni, sertifikaadi või suisa teaduskraadi.

Mida peab sisaldama taoline kokkulepe, kuula Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio

 

Tagasi
Tööminutid: koolituskulude kokkulepe
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks