Avaleht / Uudised

Tööminutid: kollektiivlepingu sõlmimine

24.11.2015


Hiljutises Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu kollektiivlepingu sõlmimisest tööandja ja töötajate vahel.

Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe töötajate ja tööandja vahel, millega saab määrata kindlaks töötamise tingimused. Kollektiivlepinguga võib reguleerida kõiki töösuhtes olulisi küsimusi, näiteks tööaega, töötasu või töökeskkonna tingimusi.

Kollektiivlepingu peamiseks eesmärgiks on kokkuleppe sõlmimine nende küsimustes, mis ei ole seadusega üheselt reguleeritud või, mille osas pooled peavad vajalikuks seaduse miinimumnõuetest soodsamate tingimuste kohaldamist kõigile ettevõtte või  valdkonna töötajatele.

Kollektiivlepingu kehtivuse ajal on pooled kohustatud täitma kollektiivlepingus ettenähtud tingimusi ning mitte kuulutama välja streiki või töösulgu kollektiivlepingus sätestatud tingimuste muutmise ajendil ehk pidama töörahu.

Põhjalikumalt kollektiivlepingute sõlmimisest kuula Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte kollektiivlepingutest.

 

Tagasi
Tööminutid: kollektiivlepingu sõlmimine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks