Avaleht / Uudised

Tööminutid: renditöö

17.11.2015


Värskelt eetris olnud Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu renditööst.

Renditöö on kaasaaegne töösuhte vorm, mille kasutamine võimaldab hajutada äriühingul või kontsernil majandusriske ning hõlbustada tööjõuga tegelemist. Tööjõurendi teenust pakkuv ettevõte tagab töötajate olemasolu puhkuste või haiguste ajal ning annab võimaluse kiiresti palgata lisatööjõudu juhul, kui see osutub vajalikuks.

Renditöö puhul on tegu kolmepoolse suhtega, kus lisaks töötajale ja tööandjale osaleb kolmanda osalisena kasutajaettevõtja ehk see ettevõte, kus töötaja tööd teeb.

Renditöösuhtes sõlmib tööandja ehk rendiagentuur renditöötajaga töölepingu, mille alusel saadetakse renditöötaja tegema ajutiselt tööd kolmanda isiku ehk kasutajaettevõtja juurde viimase juhtimisel ja järelevalve all.

Rendiagentuur ja kasutajaettevõtja sõlmivad omavahel võlaõigusliku kokkulepe, mis nendevahelist koostööd reguleerib.

Kui kasutajaettevõtja ja tegeliku tööandja korralduste vahel tekib vastuolu, peab renditöötaja lähtuma oma tööandja ehk rendileandja korraldustest (TLS § 17 lg 5), ent kui töötajal tekib ohtlik olukord töökeskkonnas, peab ta järgima igal juhul kasutajaettevõtja korraldusi. Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse kohaselt tagab töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmise kasutajaettevõtja juures renditöötaja poolt kasutajaettevõtja.

Kui renditöötaja töötervishoiu ja tööohutuse eest vastutab eelkõige kasutajaettevõte, siis kõigis muudes küsimustes on töötaja suhtes kohustused rendileandjal ehk tööandjal, kes sõlmis töötajaga töölepingu.

Täpsemalt renditööga seotud erisustest saab kuulata Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte renditööst.

Tagasi
Tööminutid: renditöö
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks