Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon: põdrasarvede kandmise võiks lisada juba töölepingule

11.12.2015


Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu selgitas, kuidas peaks käituma tööandjad, kes soovivad, et nende töötajad oleksid rahul ka siis, kui peavad kandma jõulude puhul peas põdrasarvi või kuulama päevast päeva jõulumuusikat, kirjutab Rahvusringhäälingu portaal Menu.

"Jõuluajal inimesed ootavad ka tööandjalt rohkem hoolivust. Eks töösuhetes üldse hoolivus on väga oluline komponent suhete puhul," tõdes Miidla-Vanatalu "Vikerhommikus". See tähendab ka, et oodatakse, et töötajaid ei koormata lisakohustustega, nagu seda on näiteks tööpostil kostüümi kandmine.

Samuti häirib paljusid töötajaid, et nende töökohas kostub pidevalt häiriv jõulumuusika, tõdes tööinspektsiooni esindaja. Ta märkis, et töötajad kardavad tihti oma vastumeelsust tööandjale väljendada ning pöörduvad koheselt tööinspektsiooni poole, kelle käest palutakse tööandja korrale kutsumist.

Paljud kardavad, et oma arvamuse avaldamise korral võidakse nad hoopis vallandada. Liiga kõva muusika võib aga ka otseselt töö tegemist segada. "Põhimõtteliselt see häirib inimest, ta on sellest frustreeritud ja tal tekivad näiteks kassas töötades vead sellest, et see muusikaline taust häirib teda," tõi Miidla-Vanatalu näiteks.

Ennetava lahendusena soovitas ta võimalikke probleeme vältida juba töölepingu tegemise faasis ning vajalikud riietumiskombed kirja panna. "Tööandja saab väga lihtsalt töötajaga läbi arutada ja läbi mõelda, mis sobib ja mis ei sobi," arvas Miidla-Vanatalu. Samuti võib ülestähenduse teha töökorralduse reeglitesse, milles pannakse paika järgimiseks mõeldud tavad, et töötajale oleks selge, et jõulude ajal on kohustuslik näiteks põdrasarvi või päkapikumütsi kanda.

Tööinspektsioon ei ole koostanud nimekirja lauludest, mida kindlasti töökohtades lasta ei tohi. Küll aga on pandud 80 detsibelli piir muusika valjusele, mis kõlaritest kostuda võib.

Allikas: menu.err.ee

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehti:

 

Tagasi
Tööinspektsioon: põdrasarvede kandmise võiks lisada juba töölepingule
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks