Avaleht / EU-OSHA / Kampaania „Tervislikud töökohad sõltumata east“ 2016-2017 / XIX Töötervishoiupäev

XIX Töötervishoiupäev

Iga aasta 43. nädalal tähistatakse üleeuroopalist tööohutuse ja töötervishoiu nädalat, mille raames toimus 24. oktoobril Eestis traditsiooniline Töötervishoiupäev. XIX Töötervishoiupäeva fookuses oli erinevate kehaosade ergonoomia ja nende töövõime säilitamine. Lisaks huvitavatele loengutele sai külastada ka minimessi ala, kus osales üheksa erinevat töötervishoiuteenuse osutajat, kes tutvustasid oma teenus(eid), et kokku viia teenuse osutajad ja selle kasutajad.

Töötervishoiupäeva ettekanded

Töötervishoiupäeval tunnustati ka 2017. aasta Tööinspektsiooni parimate praktikate konkursi esikolmikut ning anti üle Tööinspektsiooni auhind „Hea Töökeskkond 2017“.

Tööinspektsiooni parimad praktikad

  • AS Jeld-Wen Eesti, kus kaasati kõik töötajad tegema ettepanekuid töökeskkonna paremaks muutmisel.
  • OÜ Saue Production muutis laadimisalale piirde paigaldamisega töötajatele ohutumaks, samal ajal säilitades töökeskkonna mugavuse.
  • OÜ Hotell Pärnu võttis toateenijate töö kergendamiseks kasutusele varrega uksekiilu, mis säästab töötajaid sundasendist toauste avamisel.

Parimate praktikate konkursil osalemisest ja kriteeriumitest loe täpsemalt Tööinspektsiooni kodulehelt. Tutvu ka varasemate parimate praktikatega.  

Hea töökeskkond 2017 auhinnad pälvisid Baltic Oil Service ning Derivco Estonia.

  • Baltic Oil Service on võrdlemisi noor ettevõte, kus on kohe algusest peale korraldatud töökeskkonda nii, et see oleks ka päriselt töötajate jaoks ohutu. Rõhku on pandud töötajate juhendamisele – juhendamise aluseks on konkreetsed ja hästi arusaadavad ohutusjuhendid, milles on kasutatud ka pildimaterjali ja skeeme reaalsest töökohast ning enne töö alustamist räägitakse töötajaga kogu tööprotsess läbi. Ettevõte mõistab, et töökeskkonnaga tegelemine on pidev protsess, mis ühest küljest aitab vältida võimalikke kahjusid, teisalt aga aitab ettevõttel areneda.
  • Derivco Estonia hindab kõrgelt töötajate heaolu. Ettevõtte suurimaks probleemiks on pidevast kuvariga töötamisest tulenevad luu- ja lihaskonna ning nägemisprobleemid. Seetõttu panustab ettevõte terviseedendamisse nii sportlike tegevuste korraldamise kui sporditoetuse maksmisega. 

Auhinnast "Hea Töökeskkond" ning selle kriteeriumitest loe lähemalt Tööinspektsiooni kodulehelt.

Külastusi 4561, sellel kuul 4561

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks